Ana sayfa Altcoin Analist: DOGE’nin Bu Seviyelere Fırlamasını Kimse Engelleyemeyecek!

Analist: DOGE’nin Bu Seviyelere Fırlamasını Kimse Engelleyemeyecek!

9
0

DOGE, 0.19 dolardan ve 0.29 dolara yaptığı ilk patlamanın ardından, yaklaşık 3 gündür bölgede konsolide oluyor. 0.29 dolar seviyesindeki direnci desteğe dönüştürmeyi başardı ve bunu, kaydettiği çift dipten sonra ralliyle tamamladı. Şimdi, yükselişin devamı için iki kripto analistinin teknik ve temel analizlerine göz atıyoruz. İlk analist Kim Chua, DOGE fiyatı için oldukça iddialı…

Analist Kim Chua’ya göre Dogecoin (DOGE)’in önünde hiçbir engel bulunmuyor

Bu tahminin sahibi analist Kim Chua, DOGE’nin çift dip formasyonundan sonra kazandığı ivmeyle 0.43 dolara ulaşmasını bekliyor. Bu direncin sadece 0.335 dolarda küçük bir engelle karışılacağını belirten analist, DOGE’nin yükselişine etki edebilecek şu gelişmelere dikkat çekiyor:

Dogecoin 2021’de büyük bir yatırımcı kitlesini arkasına almayı başardı. Bilinen bu faktörlerle birlikte, memecoin için haberlerde oldukça iyi gözüküyor. En son gelişme, 2021-22 sezonu için forma kollarına DOGE logosunu koyan İngiliz Premier Ligi futbol kulübü Watford FC oldu. Bu, DOGE’yi 212 ülkedeki 643 milyon evden yaklaşık 4,7 milyar kişilik potansiyel bir TV izleyicisine ulaştırabilir. Ayrıca, geçmişteki her boğa piyasası döngüsünde, DOGE her zaman altcoin’lerin lideri olmuştur. Bu yıl da aynı şekilde, altcoin’ler için 2021 1.çeyrekte ralliye Ocak ayında başladı. Sonrasında DOGE, olağanüstü üstü bir performans gösterdi.

DeFi’ler içinde geçen yıl Temmuz’da da durum aynıydı. 2017’de ve hatta 2014’te de benzer tempoları kaydetti. Dolayısıyla, analiste göre DOGE’nin daha yükseğe çıkmayı başarması genel pazar için iyiye işaret ediyor. Son olarak, analist Kim Chua’ya göre DOGE bir “memecoin”den daha fazlasıdır. Ve sonra hala Ocak 2022’de gelecek DOGE-1 görevi, ücret indirimi yükseltmesi ve yayınlanması beklenen ETH köprüsü var.

Analist Best Owie, Musk ve Cuban etkisine dikkat çekiyor

Geçtiğimiz ayların zayıf döneminde, “Dogefather” Elon Musk bile DOGE’nin fiyatını canlandıramadı. Memecoin etrafında toplanan momentum, neredeyse neredeyse durma noktasına geldi. Ancak, köpek temalı kripto para birimi görünüşe göre henüz son rotasını tamamlamamıştı. Geçtiğimiz günlerde, yalnızca son 24 saat içinde %8’in üzerinde yükseliş kaydetti. Sonrasında 0.33 dolar hedefinin net bir şekilde üstünde kalmayı başardı. Bu yükselişte, bir dizi Elon Musk ve Mark Cuban faktörü etkili oldu.

Mark Cuban: DOGE halkın kripto para birimidir

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, söz konusu ödeme yöntemleri olduğunda DOGE’nin “en güçlü” kripto para olduğunu söylüyor. Cuvan’ın ekibi, Dogecoin’de ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı. Ve bir teşvik olarak, DOGE ile ödeme yapan bireyler için “özel fiyatlandırmalar” uygulandı. Bu, Dallas Mavericks’in yaz indiriminde yürürlüğe girmesi üzere planlandı. Ek olarak, Mark Cuban’ın “Doge topluluğu, onu bir değişim aracı olarak kullanma konusunda en güçlü topluluktur” sözlerine, Elon Musk bir CNBC makalesinde yanıt verdi…

Mark Cuban’ın CNBC’de yaptığı açıklamalarına yanıt olarak, “Bunu bir süredir söylüyorum” yanıtı veren Elon Musk, ayrıca, Dogecoin’in arkasında her zaman bir milyarder topluluğunun olduğunu da kanıtlamış oldu. Yine bu dönemde, DOGE’nin yükselişini körüklendirecek bir gelişme olan SpaceX’in 2022’de yapılacak bir lansman için ödemeleri Dogecoin’de alacağı duyuruldu.

Teknik analizler DOGE için neler söylüyor?

DOGE’nin performansı çoğu analiste göre “ilginç” olarak nitelendiriliyor. Dogecoin, boğa piyasasının geri dönüşünü takiben fiyatta bir artış yaşadı. Geçen hafta fiyatta büyük artışlar göstermesine rağmen, 0.25 dolar aralığından başarılı bir şekilde çıkamadı. Ancak, hafta kapanırken piyasa dengelendi ve geçtiğimiz üç hafta sonu olduğu gibi, piyasa kripto para birimleri fiyatlarında bir artış gördü. Bu dönemde DOGE yükselişe eşlik etti ve 0.27 dolardan, Cumartesi günü, 0.30 dolarlık direnç bölgesinin kırılımını gerçekleştirdi.

Bu seviyeler için DOGE’nin 0.30 dolardan destek bulması kritikti. Bir düşüşten önce 0.35 dolardan reddedilmek, şimdi bulunduğu 0.33 dolar dolara geri çekilmesiyle sonuçlandı. Şimdi, piyasa duyarlılığı, DOGE’ye artan ilgiyi gösteriyor. Analist Best Owie’ye göre yükselen piyasa duyarlılığı, artan talebe yol açarak ve DOGE’yi daha değerli hale getirecektir. Bu arada, Dogecoin’in işlem hacmi son 24 saatte %63 arttı. Toplam piyasa değeri %10 büyüdüğünden, şimdi 43 milyar dolarla 7.sırayı korumayı başarıyor.

Kaynak Url: https://kriptokoin.com/analist-doge-engellenemeyecek/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here