Ana sayfa Altcoin Baba Buterin Konuştu: Dogecoin’i Daha İyi Yapacak!

Baba Buterin Konuştu: Dogecoin’i Daha İyi Yapacak!

11
0

Dogecoin Vakfı, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de dahil olmak üzere bazı yüksek profilli yönetim kurulu üyeleriyle dikkat çekiyor. Dmitry Buterin, Vitalik’in Dogecoin yönetim kuruluna katılmasının DOGE’yi daha iyi bir paraya dönüştürebileceğini söyledi. Vitalik Buterin’in babası, bunun DOGE’yi iyileştirebileceğini söyleyerek Vitalik’in Dogecoin Vakfı yönetim kuruluna katılmasını olumlu buluyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bakıyoruz.

Dogecoin daha iyi olacak

Dmitry Buterin, oğlu Vitalik’in Dogecoin’in yönetim kuruluna katılmasının aslında “Doge’nin daha iyi bir kripto para olmasına yol açabileceğini” söylemek için Twitter’ı kullandı. Oğlunun bu durumda yaptığının, zorlukları görmezden gelmek yerine üstesinden gelmeye çalışmak olduğunu belirtti. Bunu, Vitalik‘in resmi olarak Doge ile taraf olma kararıyla ilgili eleştirilere yanıt olarak tweetledi.

Dogecoin’in danışma kurulu, Ethereum kurucu ortağının yanı sıra, artık Elon Musk’ın bir ortağı ve aile ofisi başkanına da sahip. O, aynı zamanda Neuralink’in CEO’su. Yeni haliyle vakıf kurulu, topluluk ve meme danışmanı olarak Dogecoin yaratıcısı Billy Markus‘u ve Elon Musk’un aile ofisi başkanı ve milyarder Dogecoin avukatını hukuk ve mali danışman olarak temsil edecek Jared Birchall’ı içerecek. Çekirdek geliştirici Max Keller teknik danışman olarak görev yapacak. Diğer üyeler arasında Dogecoin Vakfı’nın eski bir üyesi, Jens Weichers ve Doge çekirdek geliştiricileri Michi Lumin ve Ross Nicoll yer alıyor.

DOGE, son zamanlarda Tesla CEO’su Elon Musk ve çevrimiçi mağazasında Doge ve diğer kriptolarla oyunlarına bilet ve mal satan Dallas Mavericks ekibinin sahibi milyarder Mark Cuban‘ın tweet’leriyle pompalanan bir yükselişte.

Vakfın amaçları

Kripto para birimini savunuculuk ve ticari marka koruması ile desteklemeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Dogecoin Vakfı, 2014 yılında kuruldu ancak zamanla dağıldı. Şimdi grup, bir personel kiralamak ve tam zamanlı olarak Doge üzerinde çalışmak için üç yıllık bir fon arıyor. Vakfın web sitesine göre, grup üyeleri Doge projesiyle ilgili sorunları tartışmak için aylık olarak toplanacak. Örgütün manifestosunda üyeleri misyonlarını ve kuruluş ilkelerini ortaya koydu:

İnsanlar için bir para birimi geliştiriyoruz ve her gün sadece iyilik yapmaya çalışıyoruz.

2013 yılında bir meme kripto para birimi olarak yola çıkan Dogecoin, şimdi milyarlarca değerinde bir dev haline geldi ve Mark Cuban ve Elon Musk gibi etkili figürler ve milyarderler tarafından desteklendi. Yayın tarihi itibariyle kripto para, coin başına yaklaşık 30 sent değerindeydi.

Kaynak Url: https://kriptokoin.com/baba-buterin-dogecoin-dogei-daha-iyi-yapacak/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here