Ana sayfa Bitcoin Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Her Şeyini Satan Adam Konuştu: Servet...

Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Her Şeyini Satan Adam Konuştu: Servet Kazandım!

18
0

Didi Taihuttu, sahip olduğu her şeyi Bitcoin için sattıktan sonra servet kazandı. Artık kendi bankası olmanın ne demek olduğunu biliyor.

Tüm varlığını Bitcoin (BTC)’ye yatırdı, sonra…

2017 yılında, kripto para çılgınlığı başlamadan önce, Didi Taihuttu hayatının kararını verdi: tüm varlıklarını sattı ve Bitcoin’i 900 dolardan satın aldı. Belki birkaç ay sonra 20X yatırım getirisi elde ettiğinde çok mutluydu. Ancak şimdi, her bir token trade işlemi 46.000 doların üzerindeyken, Didi Taihuttu, kendi bankası olduğunu düşünerek servetini nasıl koruyacağını da düşünmek zorunda. Didi Taihuttu’nun CNBC’ye söylediği gibi, varlıklarını korumanın yolu, tüm dünyayı kişisel kasası gibi kullanarak, fonlarına erişmeyi neredeyse imkânsız hale getirmektir. Bu konuda şu açıklamayı yapıyor:

Piyasadan çıkmak için soğuk cüzdanıma erişmem gerekirse, çok uzaklara uçmak zorunda kalmamak için donanım cüzdanlarını birkaç ülkede sakladım.

Bankanız olmadığında dünya sizin bankanızdır

Didi Taihuttu, sahip olduğu serveti açıklamak istemiyor, ancak evini 85 Bitcoin (BTC) karşılığında satışa çıkardığı biliniyor. Ayrıca arabasını, motosikletini, kızlarının oyuncaklarını ve hatta bazı ev eşyalarını sattı. Şimdi zamanını dünyayı dolaşarak, Bitcoin kıyafetleri giyerek fotoğraflarını çekerek ve danışmanlık hizmetleri sunarak geçiriyor. Büyük banka hesapları yok ve parası Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Avustralya’da dağıtılan en az 6 cüzdanda saklanıyor. Didi Taihuttu, her kıtada en az bir cüzdan sahibi olması gerektiğini düşünüyor. Bu fonlara erişmenin tek yolu ise, özellikle soğuk cüzdanın bulunduğu yere seyahat etmek. Bu nedenle bu karar, garip olsa da ihtiyaçları göz önüne alındığında pratik görünüyor.

Didi Taihuttu’nun CNBC’ye söylediği gibi, kiralık apartman daireleri veya arkadaş evleri gibi rastgele yerlerde sakladığı soğuk cüzdanlarının velayeti için bankacılık çözümlerine bile güvenmiyor. Bu cüzdanlar, fonlarının %74’ünü oluşturuyor. Diğer %26’lık kısım ise Didi Taihuttu’nun hayattan zevk almak için kullandığı sıcak cüzdanlarda, ihtiyacı olduğunda Bitcoin alışverişinde bulunuyor.

Didi Taihuttu Bitcoin (BTC)’yi seviyor, ama maximalist değil

Kriptokoin.com olarak edindiğimiz bilgiye göre Didi Taihuttu’nun Bitcoin (BTC)’ye ek olarak Litecoin ve Ethereum varlıkları da bulunuyor. Açıkçası, Bitcoin’i Fork’dan (çatallanmadan) önce satın aldığını düşünürsek, önemli miktarda Bitcoin Cash tokenine sahip olması gerekir. Ancak, bu tür bilgileri açıklamıyor.

Didi Taihuttu’nun ne yaşam tarzını ne de yatırım stratejisini değiştirme planı yok. Tıpkı Tom Lee gibi, sert düşüşlerden korkmamasına rağmen, en azından 2020’de verdiği bir röportaja göre, Bitcoin’in yakında en az 100 bin dolara ulaşmasını bekliyor. Ve görünen şimdiye kadar, işlerin onun için çok iyi gittiği. Bitcoin (BTC)’ye yatırım yapmak şüphesiz aldığı en iyi finansal karardı ve medyaya Bitcoin’in 21. yüzyılın altını olduğu konusunda güvence vermekten çekinmiyor.

Kaynak Url: https://kriptokoin.com/bitcoin-icin-her-seyini-satti-servet-kazandi/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here