Ana sayfa Altcoin Bu Altcoin, Dogecoin’i Solladı ve Yeni Bir Lige Yükseldi!

Bu Altcoin, Dogecoin’i Solladı ve Yeni Bir Lige Yükseldi!

16
0

Kripto liginde önemli bir atak yapan Solana (SOL) Elon Musk’ın DOGE’sini geçerek 7.liğe yükseldi. Terfi eden altcoin, Ethereum’un uzun vadeli bir rakibi olarak görülüyor. Hatta, bazı kripto analistlerine göre Solana nihai Ethereum katili. Biz de Kriptokoin.com olarak bu altcoindeki son gelişmeleri sizler için hazırladık.

Solana üç haftada üç kat oldu

Projesinde, çeşitli avantajlara sahip merkezi olmayan uygulamalar ve merkezi olmayan finans çözümleri sunan Solana (SOL), üç hafta gibi kısa bir süre içerisinde fiyatını üçe katladı ve şu anda yaklaşık 46 milyar dolar piyasa değerine sahip bulunuyor. Bu ataklarla SOL, piyasa değeri olarak 62 milyar dolarlık Ripple’a yaklaşıyor. Yazının yazıldığı sıralarda SOL, DOGE’yi neredeyse 4,5 milyar dolar geride bıraktı.

Kaynak: Coinmarketcap

Solana, ağındaki işlemlerin daha düşük maliyetli ve bunun da ana avantajlarından biri olduğunu beyan ediyor. Ethereum ağı ile kıyaslandığında Solana’nın ücretleri oldukça makul görünüyor. Ethereum ağında bazen kullanıcılarının bir işlem için 200 dolara kadar ücret ödemesini gerekirken, Solana’nın ücretleri ortalama 0,0025 dolar civarında.

Ethereum ağındaki yüksek ücretler, kullanıcıları alternatiflere yönlendiriyor

Ağın büyümesi, DeFi ve NFT endüstrilerinin hızla artan sermayeleşmesine bağlı. Analistlere göre, Ethereum ağındaki bazen para basma fiyatını ve işlem değerini aşan yüksek ücretler nedeniyle kullanıcılar ve projeler Solana ve Binance Smart Chain gibi alternatif ağları tercih ediyor. Buna ilaveten Solana, FTX borsa CEO’su tarafından ciddi bir şekilde destekleniyor.

Solana geliştiricileri, bir finansman turunda bazı yatırımcılardan 300 milyon dolardan fazla para topladığını açıkladı. Söz konusu yatırımcıların önde gelenlerini ise Bankman-Fried’s Alameda Research, Andreessen Horwitz, Polychain Capital ve CoinShares oluşturuyor. Bu arada geçen ay, zincir içi ve veri sağlayıcısı Pyth Network, Solana ana ağında yayına girdi.

Lider kripto %10 yaparken, altcoin rallisinin temeli var mı?

ADA, SOL ve Binance Coin gibi altcoinler son haftalarda kayda değer bir büyüme yaşadı. ADA, Cardano’nun yeni tanıtılan akıllı sözleşmeler çözümü sayesinde neredeyse %100 büyüdü ve fiyatını 3 dolara çıkardı. Kullanıcıların ağlarında merkezi olmayan çözümler ve Non Fungibles Token (NFT) oluşturmasına olanak tanıyan çeşitli altcoin projeleri, ek fonlar çekmeyi başardı. Bu altcoinler, ücret açısından kullanıcıları için daha az maliyetli projelerle popüler hale geldi.

Kripto piyasasında Bitcoin’in 52.000 dolar geri dönmesiyle birlikte piyasa genel olarak hareketlenme yaşadı. Ancak lider kripto sadece %10 yükselirken, çoğu altcoin %40-100 rallilerinden geçiyor. Doğal olarak bu durum da mevcut rallilerin temel desteği sorusunu gündeme getiriyor.

Kaynak Url: https://kriptokoin.com/bu-altcoin-dogecoini-solladi/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here