Ana sayfa Bitcoin Dev Borsada Bitcoin Balina Savaşı! Neler Olabilir?

Dev Borsada Bitcoin Balina Savaşı! Neler Olabilir?

17
0

Verilere göre şu anda, piyasadaki en önde gelen kripto para ticaret platformlarından birinde, Bitcoin balina savaşı yaşanıyor ve hem uzun hem de kısa pozisyonların tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına neden oluyor. Ama hangi taraf kazanacak?

Bitfinex’te Bitcoin balina savaşı yaşanıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin fiyat hala destek arayışındayken bir kripto uzmanı olan Tony Spilotro’ya göre böyle bir desteğin oluşması ne kadar uzun sürerse, boğa piyasasının yeni rekor seviyelere geri dönme şansı o kadar az olur. Ancak bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair çok fazla şey olasılık olduğu için, Bitfinex’teki kripto balinaları tarihin en uzun pozisyonlarını kaydetmiş görünüyor.

Analiste göre bununla birlikte, dünkü yükselişle birlikte, 15.000’den fazla BTC kısa pozisyon alınarak dolduruldu ve borsada kısa pozisyonları en yüksek seviyelere getirdi. Bu pozisyonlar zaten taşmış durumda. Ancak o zamandan beri ayılar kontrolde değil gibi görünüyor. Peki ayılar sıçrama yapmaları durumunda piyasayı istedikleri yöne doğru hareket ettirebilecekler mi?

Bitfinex’teki long ve short pozisyonlar

Taraflar sonunda kazandığında ne olacak?

Bitfinex’teki traderlar öte yandan da 1.7 milyar dolarlık uzun pozisyon açmış durumda. Bitfinex, düşük kaldıraç oranıyla bilinir ve yatırımcıların tasfiye olmadan derin düşüşleri soğurmasına olanak tanır. Kısa pozisyonlar rekor düzeyde düşüktü, ardından Spilotro’ya göre muhtemelen büyük bir balina sebebiyle 500 milyon dolar arttı. Kaldıraç göz önüne alındığında bu büyüklükteki bir traderın pozisyonlarında sıkışma (short squeeze) görülmesinin pek olası görünmediği bildiriliyor.

Spilotro, işin içinde bir strateji yoksa veya bu balinanın bildiği bir şey yoksa BTC’de düşüş varken uzun pozisyon açmak bir sabır işi olsa da, BTC yükselişteyken kısa bir pozisyon açmak akıl kârı değil. Peki, bu “bearish” Bitcoin balinası piyasanın geri kalanı uzun pozisyonda kalırken düşüşlerin görülmesiyle kâr edecek mi? Yoksa short squeeze mi yaşayacak?

Kaynak Url: https://kriptokoin.com/dev-borsada-bitcoin-balina-savasi/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here