Ana sayfa Altcoin Dogecoin’in Gizemli CEO’su Ortaya Mı Çıktı? Greg Kimdir?

Dogecoin’in Gizemli CEO’su Ortaya Mı Çıktı? Greg Kimdir?

74
0

Dogecoin topluluğu, Greg’i var olmayan bir role terfi ettirerek yeni bir meme oluşturdu. Dogecoin ortak mucidi Billy Markus, Tech Times’ın bir haber makalesinde bu hafta yanlışlıkla Dogecoin’in CEO’su olarak adlandırıldı. Billy Markus, var olmayan rolü Dogecoin’in en iyi meme hesaplarından biri olan Greg’e devretmek için bu hatadan yararlandı. Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’un kendisini Dogecoin’in eski CEO’su olarak adlandırdığı 2019 yılına benzer bir meme üretti.

Billy Markus Dogecoin CEO’su olmadığını söyledi! Peki Greg?

Dogecoin yeni bir meme oluşturdu. Bir CEO’su olmadığı gerçeğiyle ilgili kafa karışıklığının ardından, kripto topluluğu şaka yoluyla bu rolü en iyi meme hesaplarından biri olan Greg’e atadı. 31 Mayıs’ta Dogecoin’in ortak mucidi Billy Markus, kendisinin Dogecoin’in CEO’su olduğunu belirten bir makaleyi yanlışlıkla fark etti.

Billy Markus muhtemelen aynı gün Tech Times’da yayınlanan bir makaleye atıfta bulunuyordu. Billy Markus Dogecoin’in CEO’su değil ve aynı zamanda 2015’ten beri projede yer almıyor ve aldığı küçük tokenler dışında Dogecoin’i yok. Projeden ayrılmasına rağmen Billy Markus, Dogecoin hakkında yorum yapmaya devam ediyor. Bu durum ona ününü Dogecoin topluluğunda aktif bir meme mucidi olan Greg’e aktarma fırsatı verdi.

Ünlü meme hesabı Greg, DOGE CEO’su olabilir mi?

Greg hesabının sahibi ise Dogecoin’in o günkü fiyat performansı için kredi alarak şakaya eşlik etti. Tabii ki Dogecoin’in fiyatı bu şekilde doğrudan etkilenemez. Greg olaydan sonra sadece fiyat artışı hakkında yorum yaptı. Greg ayrıca Coinbase’in DOGE‘yi borsasında listeleme planlarından da bahsetti. Greg “Bütün gün Coinbase ile telefonda görüştüm ve sonunda onları bunu yapmaya ikna ettim” dedi. 

Gerçekte, kripto topluluğu Coinbase’ye birkaç yıldır Dogecoin’i listelemesi için baskı yaptı ve Coinbase bunu Mayıs ortasında yapmayı planladığını duyurdu. Bu ekstra tanıtım, Greg’in takipçilerinin önemli ölçüde artmasına neden oldu. Mayıs ayı sonlarında Twitter’da sadece 50.000 takipçisi vardı. Bugün 70.000’den fazla takipçisi var. Bu arada Reddit’in /r/Dogecoin topluluğu Greg hakkında 150’den fazla gönderi oluşturdu.

Elon Musk, Dogecoin’in “Diğer” CEO’su!

DOGE CEO’sunun var olmayan rolünü üstlenen tek kişi Greg değil. 2019 yılında Elon Musk, kendisini Dogecoin’in eski CEO’su olarak nitelendirdi. Elon Musk, uzun süre Dogecoin topluluğuyla ilişki kurmaya devam etti ve şimdi projeye katkıda bulunuyor. Billy Markus, Elon Musk’un Dogecoin’e katılımına atıfta bulundu ve Elon Musk‘a “Baş Meme Derebeyi rolünün verileceğini” belirtti. Bu başlık, Elon Musk’un Mart ayında kendisini “Tesla’nın Technoking’i” olarak adlandırmasına atıfta bulunuyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere DOGE, son tanıtımlarının çoğunun Elon Musk ve diğer ünlü isimlerden gelmesi nedeniyle eleştirildi. Bugünün haberleri kripto topluluğuna Dogecoin’in hala bir taban meme kampanyasını koordine edebileceğine dair güvence verebilir. DOGE fiyatı ise yazım sırasında yüzde 8 oranında artışla 0,42 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kaynak Url: https://kriptokoin.com/dogecoin-ceosu-ortaya-mi-cikti/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here