Ana sayfa Ekonomi Dünyaca Ünlü Stratejistler: Altın Fiyatı Bu Seviyeleri Kıracak!

Dünyaca Ünlü Stratejistler: Altın Fiyatı Bu Seviyeleri Kıracak!

28
0

Şiddetli bir üç aydan sonra, altın fiyatı tekrar istikamet bulmaya başlıyor. Kimi analistlere nazaran, yakında sarı metal 1.800 dolar/ONS’un biraz üzerinde temel dirençle çaba etmeye çalışabilir. TD Securities stratejistlerine nazaran, enflasyon ve güvercin duruşu XAU/USD için bir tetikleyici olabilir.

TD Securities stratejistleri: Altın fiyatı 1.900 doların üzerine çıkacak!

TD Securities stratejistlerine nazaran, enflasyon beklentileri nominal oranları aşarsa altın parlayabilir. Analistler, piyasada yükseliş bekliyor ve 1.900 doların üzerindeki düzeylere dikkatleri çekiyor. TD Securities stratejistleri hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Çok uzak olmayan bir gelecekte altın’ın mütevazı bir formda 1.800 dolar/ONS düzeyinin kuzeyine hareket ettiğini görmek şaşırtan olmaz. Zira altın fiyatı, Mart ayında getiri arttığında çok reaksiyon vermiş üzere görünüyor ve kararlı bir duruma ulaşılmış üzere görünüyor. US10’ların yıl sonunda yüzde ikiye hakikat hareket etmesinden bir müddet önce… İspatlar, altın’ın fiyat hareketinden en çok gerçek oranların sorumlu olduğunu gösterdiğinden, eğrinin birçoklarında devam eden negatif getiriler, dünyanın 2021 sonundan evvel yeniden 1.900 doların üzerinde fiyat testi görmesi gerektiğini gösteriyor. Sarı metal, kilit direnç düzeylerini geçmeden ve yıl sonu gayemize 120 dolar/ONS daha yükselmeden evvel, piyasanın, oranlardaki artışın daha uygun ekonomik güçler tarafından yine canlandırılmayacağına dair daha yüksek bir inanç düzeyine sahip olması gerekecek. Bilgiler ve FED yüksek oranları engelleyecek…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here