Ana sayfa DeFi Pantera Capital, 1inch Platformunu Desteklediğini Açıkladı

Pantera Capital, 1inch Platformunu Desteklediğini Açıkladı

7
0

Blockchain ve kripto para yatırım şirketi Pantera Capital, merkezi olmayan borsa toplayıcı 1inch’i desteklediğini söyledi.

Pantera yaptığı açıklamada, merkeziyetsiz finans alanının oldukça parçalanmış durumunun trader’lar için bir zorluk yarattığını ifade etti. Firma, 1inch’in ortaya çıkan ekosistemi iyileştireceğine inanıyor:

“Piyasadaki yüzlerce DEX ve AMM ile likidite, dijital varlık ekosisteminde parçalandı. Trader’lar için bu, doğru DEX veya AMM’yi seçmenin seçilen token çiftinin fiyatları üzerinde önemli bir etkisi olabileceği anlamına gelir. Bunun da ötesinde, her DEX veya AMM yalnızca belirli bir kripto para çifti grubunu kapsar ve bireysel DEX’ler birbirleriyle birlikte çalışmama eğilimindedir. Sonuç olarak, trader’lar daha iyi bir çözüm için can atıyor.”

Pantera’ya göre 1inch, yatırımcılara çeşitli merkezi olmayan borsalardan ve likidite protokollerinden likiditeye erişim sağlayarak bu sorunu çözüyor. Trader’lar, en iyi fiyatların yanı sıra derin likidite seviyelerinin keyfini çıkarıyor.

Kripto para veri toplayıcısı CoinGecko’ya göre, merkezi olmayan borsa toplayıcı geçen yıl Mayıs ayında ortaya çıktı ve şu anda hacim bazında üçüncü en büyük merkezi olmayan platform. Kurucuları ise Sergej Kunz ve Anton Bukov’dur.

Yazının yazıldığı sırada 1inch ikinci sıradaki Curve Finance, ilk sıradaki Uniswap arkasından %13.9 pazar payıyla üçüncü sırada yer alıyor. Şirketin kuruluşundan bu yana 1inch’teki kümülatif ticaret hacmi 7 milyar doların üzerinde. Son 24 saatte 1inch’te kaydedilen işlem hacmi yaklaşık 177 milyon dolar.

Pantera Capital, 1inch’in ürün paketini büyüterek pazardaki konumunu sağlamlaştırmayı planladığını ortaya koyuyor. Ürünler arasında yield farming, borç verme ve otomatik piyasa yapıcı protokolleri bulunuyor.

KAYNAK : https://www.coinkolik.com/pantera-capital-1inch-platformunu-destekledigini-acikladi/


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here