Ana sayfa Altcoin Ripple, SEC ve XRP: Tarihi Davadan Yeni Haberler Var!

Ripple, SEC ve XRP: Tarihi Davadan Yeni Haberler Var!

5
0

Aslında çoğu kişi davanın gelmesini beklemez ama Ripple bir an önce mahkemenin görülmesini istiyor. SEC ve Ripple arasındaki dava şu anda duruşma aşamasına henüz geçmedi. Bunun nedeni her iki tarafın da delil elde etme sürecinin devam etmesi.

Avukat Jeremy Hogan’a göre, SEC’in Ripple ile anlaşmaya gidebilir. Ancak Ripple böyle bir şeyi arzu eder mi? işte orada soru işaretleri yer alıyor. Zira Ripple CEO’suna göre bu dava bir emsal teşkil edecek.

ABD hukuk sisteminin sırrı

Hogan, doğrudan XRP davasıyla ilgili olmasa da, davanın bilgili bir gözlemcisi olarak ortaya çıktı.  Hogan, SEC’in Ripple’ın sekiz yıllık bir süre boyunca kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddialarının incelikleri hakkında profesyonel görüşünü sundu. Dün Hogan, hukuk ve ceza davalarının %10’undan daha azının yargılandığına dair bombayı patlattı. Bunun nedeni, ABD hukuk sisteminin daha yüksek bir dava hacmiyle başa çıkamamasıdır. Bu gerçeğin farkında olan yargıçların avukatlara uzlaşmaları için baskı yapma eğiliminde olduklarını da sözlerine ekledi.

Ripple davanın görülmesini istiyor

Kriptokoin.com olarak daha önce yer verdiğimiz üzere Aralık ayı sonlarında dava haberi patlak verdiğinde, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, eylemi tüm kripto para birimi endüstrisine yönelik bir saldırı olarak nitelendirdi. Ayrıca kendisine, Chris Larsen ile birlikte anlaşma seçeneği verildiğini söyledi. Ancak inancının gücü göz önüne alındığında, davasını kanıtlamak ve kripto endüstrisinin geri kalanının önünü açmak için bunu geri çevirdi. Bu süreç boyunca, XRP yatırımcılarının dikkate alınmaması, SEC’in daha erken hareket etmemesi ve eski SEC liderlerinin olası çıkar çatışmaları da dahil olmak üzere SEC tarafında tuhaflıklar ortaya çıktı. Teknoloji yazarı Roslyn Layton, SEC’in Ripple’a karşı çok aşırıya gittiği kanaatinde. Görüşünü şu şekilde ifade ediyor:

Bazı yatırımcılar, SEC’i kötü davranışı nedeniyle cezalandırmak ve gelecekte yetkisini kötüye kullanma cazibesini azaltmak istiyor. Her halükarda, SEC, güvenilirliğini geri kazanmak için kendi “Ripple Testine” ihtiyaç duyuyor.

Kaynak Url: https://kriptokoin.com/ripple-sec-ve-xrp/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here