Ana sayfa Kripto Para Tesla’nın Erken Yatırımcılarından Baillie Gifford, Blockchain.com’a 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Tesla’nın Erken Yatırımcılarından Baillie Gifford, Blockchain.com’a 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

37
0

110 yıllık uzun bir geçmişe sahip efsanevi para yöneticisi, lider bir blockchain cüzdanına 100 milyon dolar yatırım yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son zamanlarda, çok amaçlı kripto para birimi hizmeti sunan Blockchain.com, DST Global ortakları, Lightspeed Ventures ve VY Capital liderliğindeki 300 milyon dolarlık C Serisi finansman turunun tamamlandığını duyurdu.

Baillie Gifford Kripto Para Akımına Katıldı

Blockchain.com CEO’su ve kurucu ortağı Peter Smith’ten C Serisi finansman turunun tamamlanmasının ardından gelen bir kutlama mesajına göre, ekibi 110 yaşındaki efsanevi bir varlık yönetimi devi olan Baillie Gifford da destekliyor. Baillie Gifford, edinilen bilgilere göre Blockchain.com’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Bu duyuru her iki takım için de devrim niteliğinde: Baillie Gilford için, bir kripto para birimi startup’ına yapılan ilk yatırımken, Blockchain.com için şimdiye kadarki en büyük tek yatırım.

445 milyar dolarlık varlığı yöneten İskoçya merkezli Baillie Gifford, Silikon Vadisi girişimlerine yaptığı uzun yatırımlarla tanınıyor. Baillie Gifford, Tesla’nın ABD dışındaki en büyük yatırımcıları arasında olmasının yanı sıra Google, Amazon ve Airbnb’yi de destekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here