Ana sayfa Bitcoin Ünlü CEO: Bitcoin’de 30.000 Doları Bildim! Şimdi Bu Seviyeler Geliyor

Ünlü CEO: Bitcoin’de 30.000 Doları Bildim! Şimdi Bu Seviyeler Geliyor

9
0

Bitcoin piyasası her iki yönde de dalgalanırken yeni tahminler gelmeye başlıyor. Amerikalı girişimci Alex Mashinsky, Bitcoin’de zirvenin bu yıl henüz görülmediğini söyledi. Bitcoin fiyatının 32.500 dolar civarında gezindiği sıralarda uzmanlar, uzun vadeli bir yükseliş görünümü olduğuna dikkat çekiyor.

Alex Mashinsky: 30.000 doları öngördüm! Şimdi 160.000 doları bekliyorum

Piyasaya farklı bir perspektiften bakan, merkezi kripto borç verme platformu Celsius’un CEO’su ve kurucu ortağı Alex Mashinsky, 2021’de Miami’de düzenlenen bir BTC etkinliğinde verdiği demeçte, önemli tahminlerde bulundu.  Alex Mashinsky, Bitcoin’in bu yıl 160.000 dolara veya muhtemelen biraz daha altındaki bir seviyeye ulaşabileceğini söyledi.

Ek olarak Alex Mashinsky, “2021 için henüz zirveleri görmedik” cümlesini sözlerine ekledi. Bir diğer yandan Alex Mashinsky, kripto para piyasasının, 63.000 dolarlık Bitcoin zirvesinden sonra bir düzeltme yaşamasının normal olduğunu bildirdi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried de kurumların kripto para birimlerine yatırım yapmaya istekli olduğunu söyledi ve piyasada bir yükseliş beklediğini vurguladı. Alex Mashinsky konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Çok yükseğe, çok hızlı gittiğinizde, bir düzeltmeye mahkumsunuz. Mart ve Şubat aylarında attığım tweetlere bakabilirsiniz ‘bir kaza yapacağız, bir düzeltme yapacağız’ şeklindeydi… Ben 30.000 dolar tahmin etmiştim. Bitcoin bir yay gibidir: onu çok fazla esnetiyoruz ve çok fazla kaldıraç kullanıyoruz. Çok fazla insan açgözlü oldu.

Alex Mashinsky: Elon Musk Bitcoin piyasasını manipüle ediyor!

Alex Mashinsky, BTC fiyatını yorumlamanın dışında Elon Musk’un Bitcoin ile ilgili son tweetlerine de değindi. Alex Mashinsky’ye göre, Elon Musk’un tavrı kripto topluluğuna yardım etmiyor, aksine piyasayı manipüle ediyor. Bu nedenle Alex Mashinsky, Elon Musk’u kripto dünyasında sadece bir “turist” olarak nitelendirdi. Ayrıca Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul etmesinin, tüketicilerden çok şirketin kendisine fayda sağladığını vurguladı. Alex Mashinsky konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dünyanın en zengin adamı Bitcoin ile Tesla satmaya istekliyse, kendinize bu anlaşmadan kimin daha kârlı çıktığını sormalısınız. Bir Tesla’yı satın aldığınız an, ödediğinizden daha az değerlidir, ancak Bitcoin değer kazanmaya devam edecek. Yani bu işlem Elon Musk için iyi ama sizin için değil.

Merkezi kripto platformu Celsius, ticari operasyonlarını ABD’ye taşıyor

Celsius’un yöneticilerinde Roni Cohen Pavon, yeni yaptığı açıklamada, Celsius’un önümüzdeki aylarda ticari operasyonlarını Birleşik Krallık‘tan Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıyacağını söyledi. Cohen Pavon’a göre ABD’ye geçiş kararında, İngiltere’deki son düzenlemelerin kripto şirketleri için belirsizlik oluşturması en büyük etken oldu.

Roni Cohen Pavon bu konuda; “İngiltere’nin, düzenlemeler ve jeopolitik perspektifler açısından Celsius için en istikrarlı yer olmadığı sonucuna vardık” cümlesiyle göçün nedenlerini vurguladı. Son olarak Roni Cohen Pavon, Celsius’un 2019’dan bu yana ABD’de fiziksel bir ofisi bulunmasına rağmen, Celsius’un artık bir limited şirket veya LLC olacağını açıkladı. Roni Cohen Pavon konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Hizmetlerimizde hiçbir değişiklik olmayacak, artık Celsius Network Limited yerine bir LLC’yiz. Bir ABD şirketine dönüşmenin Ağustos başı veya ortasına kadar tamamlanacağına inanıyorum.

Kaynak Url: https://kriptokoin.com/ceo-bitcoin-fiyatinda-30-000-dolari-bildim/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here